SİTEMİZ 10 YAŞINDA...


SİTEMİZ 10 YAŞINDA...

     Haber başlığımızda eski sitemizin resmini kullandım. 2005 yılında üniversite öğrencisi iken bir sevda uğruna kendi imkanlarım ve web tasarım bilgilerimle başlamıştım siteyi yapmaya... İlk adresimiz www.tecde.beldesi. com ücretsiz site alanı altında başladı. Daha sonra ziyaretçilerimizin talep ve teveccühü sayesinde siteyi ücretli alan adına taşıdık: www.tecde. net 

      Öncelikle mahallemizin tanıtımı, yeşili, güzellikleri ve değerlerini tanıtma; ayrıca Malatyamızın tanıtımını yapma gayreti içerisinde bir düşünce ile hazırladım. Bir hedefimiz de gerçekleşmeye başlamıştı. Gurbetteki mahallelilerimizin ortak bir platformu olmaya başlamıştık. O dönemde sosyal medya yoktu. Ziyaretçi defterimiz bir sosyal medya gibiydi. Hemşehrilerimizin birbirine selam ve muhabbetlerini gönderdiği bir yazışma duvarı olmuştu. Bir dönem sitemizde canlı radyo yayını vardı. Hemşehrilerimiz bu uygulamayı da çok sevmişlerdi.

Sitemizin forum sayfasında 100'ün üstünde kayıtlı kullanıcılarımız paylaşımlar yapıyorlardı. Forum uygulaması sayesinde çok güzel dostlukların temelleri atıldı. 

O dönemde güzel yayınlar yapıldı. Mahallemizin tanıtımına katkıda bulunduk. Ayrıca Malatya'nın bazı değerlerini ilk defa sanal ortamda paylaştık. Mercedes Kadir, Şeker Hoca, Malatyalı Ünlüler sayfalarımız yüzlerce defa farklı sitelere kopyalandı, internette kaynak oldu. Yazarlarımız  Malatya minvalli yazıları ile sitemizin içeriğini zenginleştirdiler.

Sitemiz içerik olarak büyüdükçe tasarım ve veri yönetim zorlukları zuhur etti. 2011'de Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Korhan ÖZBEK kardeşimiz bugünkü tasarım ve içerik yönetim altyapısını tasarladı. Halen yeni şablonumuz ve www.malatyatecde.net alan adımızla yayınımıza devam etmekteyiz. 

Malatya'nın yok olan mahalle kültürüne atıfta bulunarak, değerlerimizi yaşatmaya yönelik yayın yaparak bu alanda bir boşluğu doldurduğumuzu biliyoruz.

Özellikle 2011 yılından bu yana Ali YİĞİT abimin de editörlüğü ile daha renkli hale geldik. Ali YİĞİT abim daha sonra Tecde Muhtarı seçildi. Fırsat buldukça sitemize katkıda bulunmaya devam ediyor. Sosyal medyada da sitemizin içeriği ve üyelerin özgün paylaşımları ile paylaşımlara etmekteyiz.

Emeği geçenler, editörler, yazarlar, destek verenler ve siz değerli takipçilerimize teşekkür ediyoruz.

Mustafa TERCAN
09/10/2015

SOSYAL MEDYADA:

MALATYA TECDE NET'İ SEVENLER
 
Haber 9.10.2015 tarihinde eklendi. Şimdiye kadar 2984 kez okundu.
 

İlk yorumu siz yapın...

 

Son Kültürel Yazılar

Reklam

 

Yazarlar

Mustafa TERCAN

CAMİLERİN DEĞİŞMEYEN MÜDAVİMLERİ

Yazıyı Oku...

Ali YİĞİT

KAYBETTİK DEĞERLERİMİZİ

Yazıyı Oku...

Haydar ŞAHİN

DARBE

Yazıyı Oku...

Suat GÜLŞEN

UN HELVASI

Yazıyı Oku...

Metin CAN

BİREYSEL KURTULUŞUN ŞİFRELERİ

Yazıyı Oku...

Ramazan ASLAN

UYANIŞ

Yazıyı Oku...

Muhammet KARACAN

ZAMANE HANIMLARI

Yazıyı Oku...

Tüm haberlerin telif hakkı MalatyaTecde.Net'e aittir...

 
Künye | Yazar Girişi | Yönetici Girişi

© Copyright 2005 - 2021 MalatyaTecde.Net All Rights Reserved
Web Tasarım : Korhan ÖZBEK