TECDE BULVARINDA DÜZENLEMETecde Bulvarında Düzenleme Çalışmaları Yapılıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya'nın önemli ulaşım akslarından biri olan Malatya-Yeşilyurt bağlantı yolunda düzenleme çalışmaları yapıyor.

Geçtiğimiz dönemlerde Tecde bölgesinde birçok yol çalışmasına imza atan Büyükşehir daha önce Meyvecilik Araştırma Enstitüsü önünde yol genişletme çalışmaları yapmış, 50 metre genişliğinde bulvar açarak, bu dönem içerisinde de asfaltlamıştı.


Gündoğdu Caddesinde yol genişletmesi yapıp, Figen Sokakta da 500 metre uzunluğunda 30 metre genişliğinde bir yol açan Büyükşehir, Tecde yolunun 2 kilometrelik bölümünde ise düzeltme çalışmaları yapıyor.


Tecde Mezarlığından başlayıp, yeni açılmakta olan 50 metrelik bulvarın önüne kadar ki bölüme kadar devam edecek çalışmaların Kurban Bayramına kadar bitirilmesi hedefleniyor. Çalışmaların yoğun bir şekilde sürdürüldüğü Tecde yolunda toprak tesviye işlerinin tamamlanmasından sonra altyapı çalışmaları ve asfaltlama çalışmaları yapılacak.

Başkan Çakır incelemelerde bulundu


Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.


Geziye, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Arif Emecen, Genel Sekreter Yardımcısı ZekiSarılar, daire başkanları ve şube müdürleri katıldılar.


Tecde'nin Malatya'nın gelişen önemli bir alt merkezi olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Tecde de 2009 yılından beri çalıştıklarını söyledi.


Çalışmalara Cengiz Topel Caddesi'nden başladıklarını kaydeden Başkan Çakır, "7 kilometre uzunluğundaki yolumuzun bu yıl 2100metrelik bölümünü yapıyoruz. Daha önceCengiz Topel ve İsmet Paşa Caddesini düzenlemiştik. Geçen yıl Meyvecilik Araştırma Enstitüsü'nün bulunduğu bölümü yaptık. Bu yıl da Tecde Mezarlığı'ndan başlayıp, yeni açtığımız bulvara kadar ki bölümü yapıyoruz. Yolun kodu çok yüksekti. Şimdi burada o kot düşürülüyor. Yine bölgemizde farklı noktalarda da çalışmalar yapıyoruz. Tecde,Malatya'nın sağlıklı gelişen önemli bir alt merkezi. Bu çalışmalarımızı Kurban Bayramına kadar bitirmeyi arzuluyoruz.


Ekiplerimiz gece-gündüz demeden özverili şekilde çalışıyorlar. Hemşerilerimizden bu çalışmaları anlayışla karşılamalarını bekliyoruz" dedi.


Malatya Büyükşehir Belediyesinin yaptığı çalışmaların Tecde'nin gelişimine katkılar sunduğunu belirten Tecde Mahalle Muhtarı Ali Yiğit ise Tecde'nin büyük bir değişimden geçtiğini söyledi.


3.5 kilometre uzunluğundaki yeni bulvarın 1.5 kilometrelik bölümünün asfaltlanarak hizmete girdiğini ifade eden Muhtar Yiğit, "Mahallemiz ulaşım noktasında önemli arterleri barındırıyor. Gelecekte Malatya'nın yükünü çekecek bu yolların hepsini Büyükşehir Belediyemiz yaptı. Sağlıklı şehirleşmenin bütün gereksinimlerini Büyükşehir Belediyemiz yerine getiriyor. Yeni açılan bulvar bu anlamda iyi bir örnek, Karakavak bölümü de bittiğinde Tecde'den Maşti görünebilecek. Bu çalışmaların en büyük mimarı olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır ve bütün mesai arkadaşlarına huzurlarınızda bir daha teşekkür ediyorum" dedi.

 
Haber 18.8.2015 tarihinde eklendi. Şimdiye kadar 2930 kez okundu.
 

İlk yorumu siz yapın...

 

Son Kültürel Yazılar

Reklam

 

Yazarlar

Mustafa TERCAN

CAMİLERİN DEĞİŞMEYEN MÜDAVİMLERİ

Yazıyı Oku...

Ali YİĞİT

KAYBETTİK DEĞERLERİMİZİ

Yazıyı Oku...

Haydar ŞAHİN

DARBE

Yazıyı Oku...

Suat GÜLŞEN

UN HELVASI

Yazıyı Oku...

Metin CAN

BİREYSEL KURTULUŞUN ŞİFRELERİ

Yazıyı Oku...

Ramazan ASLAN

UYANIŞ

Yazıyı Oku...

Muhammet KARACAN

ZAMANE HANIMLARI

Yazıyı Oku...

Tüm haberlerin telif hakkı MalatyaTecde.Net'e aittir...

 
Künye | Yazar Girişi | Yönetici Girişi

© Copyright 2005 - 2021 MalatyaTecde.Net All Rights Reserved
Web Tasarım : Korhan ÖZBEK