YANGINA İLK MÜDAHELE ANLATILDI


MUHTARLARA YANGINA İLK MÜDAHELE  ANLATILDI..
Yeşilyurt Kaymakamlığı tarafından organize edilen  muhtarlar değerlendirme toplantısı yapıldı.
Malatya Kongre ve Kültür Merkezi Fahri Kayahan salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Yeşilyurt Kaymakamı Nesim BABAHANOĞLU,Yeşilyurt Belediye Bşk.Yrd.Haydar ŞAHİN,Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfiaye Daire Başkanı Hanifi ACAR,Yeşilyurt İlçe Emniyet Müdürü, Zafer TUNCELOĞLU,Yeşilyurt İlçe Jandarma Komutan V. J.Bnb. Selahattin DOĞULU,Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Md.V. Cumali KARAKUŞ,Yeşilyurt İlçe Müftüsü Mehmet ÇINAR ve Yeşilyurt İlçe muhtarları katıldı.
Yeşilyurt Kaymakamı Nesim BABAHANOĞLU yaptığı konuşmada şunları söyledi: İlkini geçen aylarda yaptığımz toplantımzın bugün ikincisini yapmaktayız.Amacımız kurum amir ve müzürleri ile birlikte muhtarlarımzın mahallelerinde var olan sorun ve sıkıntıların çözümüdür.Böyle periyodik toplantılarla muhtarlarımızla birlikte yüz yüze görüşerek mahalleniz için meşhur biz yetkililer için meçhul olan sorunların  gün yüzüne çıkarılmasıdır.Muhtarlarımız devletin eli,kolu,kulağı ve gözüdür.Bizler muhtarlarımız sayesinde var olan sorunları görmekteyiz dedi.
Toplantıya katılan İlçe Emniyet müdürü ve Yeşilyurt İlçe Jandarma komutanı ise, Kurban Bayramının yaklaşması sebebi ile hayvan hırsızlıklarının olabileceğini  bu nedenle vatandaşlarımızın dikkatli olmaları, imkanları varsa besi giriş ve çıkışlarına kayıtlı kamera sistemi koymaları, ayrıca sahte paraya dikkat etmelerini istediler.
Yapılan toplantının ana konusu ise Yangınla ilk mücadele nasıl yapılır oldu.
Toplantıya katılan Malatya BüyükŞehir Belediye Başkanlığı İtfiaye Daire Başkanı Hanifi ACAR ise şunları söyledi.
Bizler Malatya Büyükşehir Belediye İtfaiye Daire Başkanlığı olarak 230 personel ve 45 araçla her zaman hazır ve teyakkuzdayız.İtfiaye olarak yangın ihbarı alınır alınmaz azami 25 saniye içerisinde çıkış yapmaktayız.
Özellikle ilçe ve köylermizde meydana gelen yangınlara müdahele etmemiz zaman alıyor.Bu nedenle yangına ilk müdahele çok önemlidir.İtfiaye daire başkanlığı olarak muhtarlarımıza,imamlarımıza,öğrencilerimize, İlçelere ve köylere kadar giderek vatandaşlarımıza bu konuda aydınlatıcı seminerler ve bilgilendirme toplantıları yapıyoruz dedi.
Konuşmaların ardından soru cevap bölümünde muhtarlar sorun ve şikayetlerini dile getirdiler.
 
Haber 18.8.2015 tarihinde eklendi. Şimdiye kadar 2623 kez okundu.
 

İlk yorumu siz yapın...

 

Son Kültürel Yazılar

Reklam

 

Yazarlar

Mustafa TERCAN

CAMİLERİN DEĞİŞMEYEN MÜDAVİMLERİ

Yazıyı Oku...

Ali YİĞİT

KAYBETTİK DEĞERLERİMİZİ

Yazıyı Oku...

Haydar ŞAHİN

DARBE

Yazıyı Oku...

Suat GÜLŞEN

UN HELVASI

Yazıyı Oku...

Metin CAN

BİREYSEL KURTULUŞUN ŞİFRELERİ

Yazıyı Oku...

Ramazan ASLAN

UYANIŞ

Yazıyı Oku...

Muhammet KARACAN

ZAMANE HANIMLARI

Yazıyı Oku...

Tüm haberlerin telif hakkı MalatyaTecde.Net'e aittir...

 
Künye | Yazar Girişi | Yönetici Girişi

© Copyright 2005 - 2021 MalatyaTecde.Net All Rights Reserved
Web Tasarım : Korhan ÖZBEK