SİGARANIN ZARARLARI ANLATILDI..(Konu yok)

Sigaranın zararları anlatıldı.
Malatya Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü  Tecde Cahide Nebioğlu İlköğretim okulunda öğrencilere sigaranın  zararlarını anlattı.
Yeşilyurt Merkez İlçe Tecde Cahide Nebioğlu toplantı salonunda düzenlenen konferansa Tecde Mahalle Muhtarı Ali YİĞİT, Okul Müdürü Osman Gürbüz, okul öğretmenleri ve öğrenciler katıldı..
Malatya Toplum Destek Polis Şube Müdürlüğünde görevli  Polis Memuru Mustafa Demir ve Tuba Arslan yaptıkları sunumda şunları söylediler.
Sigara bağımlılığı insana suç işlettirebiliyor.Madde bağımlılığının ilk adımı sigaradan başlıyor.Bu sebeple sigaradan uzak durmanız gerekir..
Sigara aynı zamanda birçok hastalığın başlangıcıdır.Sigara yüzünden bir çok insan hayatını kaybetmiştir.
YARININIZI KARARTMAYIN...
 Sigara ve alkolün özentiyle başladığına işaret ederek, “Sigara, alkol ve benzeri maddeler, bugünümüzü ve yarınınızı karartan, sizi kendi benliğinizden ve milli kültürünüzden koparan bir felakettir. Merak ve özentiyle başlayan sigara içme, daha sonra gelen alkol alışkanlığı ve bir üst derecesi olan alkol bataklığına düşmenin habercisidir dediler..
Konferansın sonunda öğrencilere sigaranın zararlarını anlatan broşür dağıtıldı..
Polis memuru Mustafa Demir'in sigaranın zararlarını anlatan maketleri öğrenciler tarafından beğeni topladı..
Tecde Cahide Nebioğlu Okul Müdürü Osman Gürbüz, Toplum Destekli Polis Müdürlüğü ekiplerine teşekkür ederek şunları söyledi: Çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan uzak tutulması için herkes elini taşın altına koymalı, biz idareciler,öğretmenlerimiz ve öğrenci velilerimiz bu konuda sürekli olarak çocuklarımıza bu alışkanlıkların zararlarını anlatmalıyız dedi.
Tecde Mahalle Muhtarı Ali Yiğit; Bir adı da mahalle polisi olan Toplum Destekli Polis Memurlarımız haftanın en az iki üç günü mahallemizde ziyaretler gerçekleştiriyorlar..Gerek okullarımızda gerekse okuma merkezindeki öğrenciler ile yakından ilgilenip kötü alışkanlıkların zararlarını anlatıyorlar..Bu konuda  yapmış oldukları çalışmalardan memnunuz.Toplum Destekli Polis Memurlarımıza teşekkür ederiz dedi..
 
Haber 11.2.2015 tarihinde eklendi. Şimdiye kadar 2971 kez okundu.
 

İlk yorumu siz yapın...

 

Son Kültürel Yazılar

Reklam

 

Yazarlar

Mustafa TERCAN

CAMİLERİN DEĞİŞMEYEN MÜDAVİMLERİ

Yazıyı Oku...

Ali YİĞİT

KAYBETTİK DEĞERLERİMİZİ

Yazıyı Oku...

Haydar ŞAHİN

DARBE

Yazıyı Oku...

Suat GÜLŞEN

UN HELVASI

Yazıyı Oku...

Metin CAN

BİREYSEL KURTULUŞUN ŞİFRELERİ

Yazıyı Oku...

Ramazan ASLAN

UYANIŞ

Yazıyı Oku...

Muhammet KARACAN

ZAMANE HANIMLARI

Yazıyı Oku...

Tüm haberlerin telif hakkı MalatyaTecde.Net'e aittir...

 
Künye | Yazar Girişi | Yönetici Girişi

© Copyright 2005 - 2021 MalatyaTecde.Net All Rights Reserved
Web Tasarım : Korhan ÖZBEK