Ali YİĞİT - BİRLİĞİMİZ DAİM OLSUN


pirceviz67@hotmail.com

BİRLİĞİMİZ DAİM OLSUN

Siyasetin ana argümanı ya iktidar olursun ya muhalefet..

Siyasette iktidarın karşıtı muhalefet olmaktır..

Muhalefetin görevi iktidarı uyarmak , görüş ve öneriler sunmaktır..

Ancak mesele memleket meselesi olunca herkes bir olup memleket için elini taşın altına koymalıdır..

İktidarın hayat felsefesine karşı olabilirsiniz, iktidarın ideolojisine katılmayabilirsiniz..

Demokratik yollarla iktidarı alaşağı etme hakkınız sonuna kadar vardır..

İktidara muhalefet hakkını bir kenara bırakıp ülkeye muhalefet ederseniz burada size dur denir..

Ülkemiz sınırlarını tehdit eden terör örgütlerine karşı yapılan  Zeytin dalı harekatına toplumun büyük bir kesiminde desteğin var olduğu bilinmektedir.

Ülkemize diz çöktürmek isteyenlere karşı verilen ya istikbal ya istiklal diyeceğimiz bu mücadeleye muhalefet etmenin adını ne koyacaksınız..

Düşünebiliyor musunuz kendilerini dünyanın sayılı devleti gören güçler   terör örgütleriyle  işbirliği yaparak ülkemiz sınırlarına yığınak yaparken bizim Özgür Suriye ordusu ile bir olup bu saldırıları püskürtmemiz ülkemiz içinde eleştiriliyor..Özgür Suriye ordusuna anında terör damgası vurulabiliyor.Siz ne yapmaya çalışıyorsunuz. Yada şöyle söyleyelim siz Türkiye'nin yanında mısınız yoksa karşısında mı?

ÖSO'yu DAEŞ,EL KAİDE'yle bağlantısını söyleyerek ne demek istiyorsunuz.Suriye'nin bağımsızlığı için mücadele veren ÖSO güçlerinin Mehmetcik'le omuz omuza vermeleri neden zorunuza gidiyor.Siz kimden yanasınız..

Şöyle tarihe bir göz atsalar görecekler..

Selahaddin'in çocukları  ile Selçuklu'ların çocukları omuz omuza verdikleri için Haçlı ordularını bozguna uğrattılar.Bugünde mazlum halkların çocukları ümmetin umudu olan Türkiye ile omuz omuza vererek mücadele etmektedir.

1071 Malazgirt savaşı Diyojen ordusu 70 bin, Alparslan ordusu 40 bin..Bilindiği gibi o dönemde insan ve kılıç gücüyle savaşlar yapılmaktaydı. Savaş kazanılmıştı..70 bin orduya karşı 40 bin ordu.

Savaş gecesi Alparslan karşı tarafa casuslar gönderip, kendi safına diyojen ordusundan askerler çekmeyi başarıyor, aynı zamanda Ermenilerle birlikte hareket ederek savaş kazanılıyor..Savaşlar sadece insan ve silah gücüyle değil yetenek ve aklı düşünceler ile de  kazanılır.

Kaldı ki, OSÖ Suriye'nin bağımsızlığı için ESED'e karşı bir araya gelmiş vatan sevdalılarından oluşuyor.Ülkemizde bulunan bir çok Suriyeli daha önceleri Suriye'de bir çok muhalif grubun olduğunu kimin yanında yer alalım kim kimi vuruyor belli değil deniliyordu.

Ancak şimdi durum değişti.Artık Esed ve şer güçlere karşı oluşturulan bir Özgür Suriye Ordusu var..Hani saflar netleşti.Eminim bu durumda Türkiye'de bulunan eli silah tutacak yaşta olanların Suriye'ye giderek OSÖ'ye katılırlar/katılmalılar..Haberlere yansımıştır.Afrin operasyonun başlamasıyla birlikte Türkiye'de bulunan Suriye'lilerin  Ozgür Suriye Ordusuna katılımların devam ettiğini öğreniyoruz.

Selahaddin'in çocukları bir ve beraber oldukça Emperyalist güçler ve Emperyalist güçlere destek verenler Allah'ın izniyle hiç bir zaman başaramayacaklardır.

Birliğimiz ve dirliğimiz daim olsun...

Bu Yazı Şimdiye Kadar 66 Kez Okundu.

Yazarlar

Mustafa TERCAN

CAMİLERİN DEĞİŞMEYEN MÜDAVİMLERİ

Yazıyı Oku...

Ali YİĞİT

BİRLİĞİMİZ DAİM OLSUN

Yazıyı Oku...

Esengül AKYOL

O KİM?

Yazıyı Oku...

Haydar ŞAHİN

DARBE

Yazıyı Oku...

Suat GÜLŞEN

KERNEĞİN SUYUNUN AKIŞI GÜZEL

Yazıyı Oku...

Metin CAN

BİREYSEL KURTULUŞUN ŞİFRELERİ

Yazıyı Oku...

Ramazan ASLAN

UYANIŞ

Yazıyı Oku...

Muhammet KARACAN

ZAMANE HANIMLARI

Yazıyı Oku...

Son Kültürel Yazılar

Reklam

 
 
 
Künye | Yazar Girişi | Yönetici Girişi
© Copyright 2005 - 2011 MalatyaTecde.Net All Rights Reserved
Web Tasarım : Korhan ÖZBEK