Malatya'mız > Malatya'nın Neşesi: Mercedes Kadir


Tecde Mahallesinin Malatya vitrinine çıkardığı en renkli sima O'dur çoğuna göre..Asıl ismi "Fatih" olmasına rağmen Malatya'da "Mercedes Kadir" ve "Gümüş" olarak anılmaktadır..


3-4 metrelik sırığının ucuna dikiz aynası-cd-süs takıp gezmeye, araba gibi manevralar yapıp trafiğe çıkmaya başlaması ile halkın gözdesi oluverdi.. Halbuki o böyle meşur olacağını bilemezdi...Evvela takvimlerde resimleri basıldı,bu takvimler karaborsaya düşmüştü.. Gurbetçilerimizden kendisini hiç görmemiş olan olup ta takvimlerden tanımışlar az değildi..

  Kulağında walkman'i,ağzından sigarası eksik olmaz..Zaman geçtikçe daha da tanınıyordu.. Şu satırları okuduğunuz zemin yani uzatmayalım mahallesinin ilk internet sitesi açılınca ziyaretçiler hep O'nu soruyorlardı:

"Mercedes Kadir nerede..? O'nu koymazsanız site neye yarar..?" diye mail atanlar vardı.Emeksiz caddesinde araç trafiğine takılıp giden Mercedes Kadir'e "Mercedes Benz" firması maaş bağlasa yeridir.. Çünki Malatya'da Mercedes deyince akla ilk O geliyor..

Mercedes Benz'in firma yetkilileri  böyle birşey yaparlarsa halk nezlinde de büyük bir sempati kazanır,satışları patlar..Yabancı dili iyi olan bir hemşerimiz firmaya bu minvalde mail atsa keşke..:)Malatya'da vataş O'nu çok sevdi.. Zira O'nun kimseye bir za-rarı,taşkınlığı yoktur..

Sopasını araba zanneder,şekil itibariyle biner,bir eliyle sopasını tutarken diğer eliyle de hayali bir direksiyonu çevirip manevralar yapar..Trafik Polisleri, yaya vataşlar, şoförler, esnaf O'nu çok sever.. Emeksiz caddesinin sıkışık trafiğinde sinirleri gerilen sürücüler, O'nu da kilitlenen trafikte manevralar yaparken görünce sinirleri gevşer ve latif bir tebessüm ederler.. Yani Mercedes Kadir'in insanları mutlu etmek gibi önemli bir misyonu da vardır; kendisinin haberi olmasa da..Acayip bir iştir bu,acaba arabası nerede..? Yoksa alkollü araç kullı da trafik mi bağladı..? Yok yok,daha komiği oldu; Tecde Muhtarlığına askerlik kağıdı gelmiş,muayene olmaya gitmek zorunda kaldıydı 2006'nın yazında..
Muayene girişinde aracını bir esnafa emanet etmek zorunda kaldı ve muhabirlere araçsız yakalı malesef..
Kim ne derse desin; O tartışmasız Malatya'nın şehir yaşamına renk katan,topluma mal olmuş bir değerimizdir..

Bundan dolayı sitemizin Malatya'mız kısmında  eklenmeyi hak etti..
MALATYALI HEMŞEHRİLERİMİZ FACEBOOK SİTESİNDE "MERCEDES KADİR FUN CLUP" KURMUŞLAR :)

 ORADAN SEÇTİĞİMİZ BAZI RESİMLER:


Facebook Mercedes Kadir Fun Clup Sayfası:
http://www.facebook.com/group.php?gid=5258627942
 

Malatya'mız

Son Kültürel Yazılar

Reklam

 
 
Künye | Yazar Girişi | Yönetici Girişi
© Copyright 2005 - 2011 MalatyaTecde.Net All Rights Reserved
Web Tasarım : Korhan ÖZBEK