BEYDAĞI MAHALLESİ KENTSEL DÖNÜŞÜMÜNDE İLK YIKIM BAŞLADI.


Malatya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Beydağı Mahallesinde Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yer alan ve hak sahipleri ile anlaşmaya varılan 53 evin yıkımına yapıldı.

Malatya Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Malatya Belediyesi ve TOKİ işbirliğiyle yapılacak Beydağı, Yamaç, Kernek Mahallelerini kapsayan Kentsel Dönüşüm Projesi uygulamasının sözkonusu alan içerisinde kalan evlerin yıkımı ile start aldığı bildirildi.

220 hektarlık alanı kapsayan Kentsel Dönüşüm Projesinin 4 etaba bölünerek çalışmalara başlanıldığı belirtilen açıklamada; I. ve II. Etaplardaki hak sahipleri ile muvafakat görüşmelerinin yapıldığı, I. etap I. kısımda 5 yapı adasını içine alan yaklaşık 20 hektarlık ala konut yapımı için çalışmaların sürdürüldüğü ifade edildi.

Açıklamada, Öncelikle 200 konutun yapılacağı I. ada içinde bulunan hak sahiplerinin yapılarını boşaltma çalışmalarına başlığı belirtilirken, II. Etap olarak belirlenen Beydağı Mahallesinde Toplu Konut İdaresi’nce ihale aşamasına getirilen 568 konutun yapılacağı I. Kısım ihale ilanındaki hak sahiplerine ait yapılar boşaltılarak, bu kısımda bulunan hak sahiplerinden 53’ü ile anlaşma imzalığı ve tahliye çalışmaları tamamlanan evlerin yıkımına 12 ocak 2011 Çarşamba günü itibariyle başlığı bildirildi.

Yapılan açıklamada, evleri boşaltılan hak sahiplerine ise Malatya Belediyesi tarafından aylık 250 lira kira yardımı yapıldığı, ayrıca; II. Etap kapsamında İmar İskan Evleri önünden başlayan ve TOKİ Yolu Yapraklı Su Deposu önüne çıkan 25 metre genişliğinde 1450 metre uzunluğunda çok önemli bir yolun da açılacağı ifade edildi.


13.01.2011

Kayak: malatyaguncel.com
 
Haber 12.1.2011 tarihinde eklendi. Şimdiye kadar 5257 kez okundu.
 

İlk yorumu siz yapın...

 

Son Kültürel Yazılar

Reklam

 

Yazarlar

Mustafa TERCAN

CAMİLERİN DEĞİŞMEYEN MÜDAVİMLERİ

Yazıyı Oku...

Ali YİĞİT

MALATYA'YA ULU CAMİ

Yazıyı Oku...

Haydar ŞAHİN

DARBE

Yazıyı Oku...

Suat GÜLŞEN

KERNEĞİN SUYUNUN AKIŞI GÜZEL

Yazıyı Oku...

Metin CAN

BİREYSEL KURTULUŞUN ŞİFRELERİ

Yazıyı Oku...

Ramazan ASLAN

UYANIŞ

Yazıyı Oku...

Muhammet KARACAN

ZAMANE HANIMLARI

Yazıyı Oku...

Tüm haberlerin telif hakkı MalatyaTecde.Net'e aittir...

 
Künye | Yazar Girişi | Yönetici Girişi
© Copyright 2005 - 2011 MalatyaTecde.Net All Rights Reserved
Web Tasarım : Korhan ÖZBEK